+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Arka plan yapımı

erdal duneray

Arka plan yapımı

Arka plan yapımı

Kurulumu bir geri dönüş Doğa Amazonas / Rock arka kısımda için

Bu bir akvaryum içinde bir geri dönüş Doğa arka plan nasıl yükleneceği hakkında adım adım talimatlar bulunmaktadır.

Bu talimatlarda bir kubbeli ön cam bir akvaryum (150x50x50 cm) 150x50 cm boyutlarında bir BTN Amazonas arka plan yüklemek nasıl göstereceğim. Talimatları da uygulayabilirsiniz diğer boyutları yanı sıra geçmişe sahip Rock serisi için de BTN-arka için.

Ekipman montajı için gerekli:
    siyah akvaryum silikon tüpler 2 - silikon tabanca, 2 adet su geçirmez keçe kalemler - katlama cetvel - el testeresi - çekiç - bıçak - matkap - matkap - fırça - çakmak - ahşap düz şerit (yaklaşık 100 cm) - (ince taneli) turba - filtre malzemesi (filtre köpük levhalar 100x100x5 cm) - 2 tutkal kelepçeler ve 1 vidalı kelepçe gerekirse - fon yükseltmek için kullanılan malzemeler (bakınız madde 12) - pompa.

1. Ekipman kurulumu için gerekli.

2. akvaryum (brace) bir sabitleyici şerit varsa, bu ilk kaldırın. Bu bazen çok zor olabilir biraz zaman alabilir. çok ince kanatları ile bıçak veya benzeri araçlarını kullanın.

3. Sol tarafına akvaryum (veya hangisi düz kenarı vardır sağ tarafında) arkasında arka plan yerleştirin, böylece akvaryum içinde doğrultusunda yerleştirilen birkaç milimetre (akvaryum cam kalınlığı) kaydırdı.

Uploaded with ImageShack.us

4. sağ ve ilk işareti akvaryum dışında doğrultusunda akvaryum gider.

. Gelecek, akvaryumun içinde doğrultusunda yeni bir marka yapmak. Bu durumda, dış işareti (bakınız madde 4) içinde 12 mm (akvaryum cam kalınlığı)

. Şimdi, tekrar sağa arka plan biraz hareket ve nokta 5 kapsamında yapılan işareti başlayan dikey bir çizgi çizin. ahşap bir şerit bağlı bir keçe kalem kullanın. destek için akvaryum kullanın.

7. Çizgiler artık tamamlandı.

8. arka dik bir açı ile el testeresi yerleştirin. Kesme hattının içinde sadece birlikte yapılmalıdır.

9. tüm yol boyunca Testere arka plan. Bitirdiğinizde, arka plan akvaryum içinde uygun olduğundan emin olun. Eğer değilse, o bir uçak ya da bir kaba dosyası kullanarak değiştirmek zorundasınız.

10. İsterseniz, siz de böylece akvaryumun üst değil çıkıntı bir ya da iki santimetre yukarıda yok arka gördüm olabilir. Ölçmek (eğer varsa) aşağı akvaryumun iç cam şerit mesafe.

11. arka planda Tedbir aynı mesafe ve keçe kalemle bir işareti yapmak.

12. bir kez daha akvaryum arkasında arka plan koyun ve her iki tarafta eşit yüksekliğe arka asansör keçe kalem çizgisi hizasında olacak şekilde (bu burada yapmak için bazı broşürler kullandım). arka uzunluğu boyunca bir çizgi çizin.

13. Şimdi gördüm zamanı.

14. Matkap su girişi için bir delik (çapı 60-75 mm). Normalde bir DIY-mağazasında oldukça ucuza matkap bu tip satın alabilirsiniz. Ayrıca her zaman adil, ilk küçük bir delik olabilir ve daha sonra bir bıçak kullanarak daha büyük bir delik kesin.

15. delik bir ızgara yerleştirin veya diğer olanaklar için "ipucu" bakmak.

Arka plan şimdi hazır ve şimdi akvaryum dekore edebilir. bitki taşlar, bir parça birkaçı "tamamen." Bu arka plan arkasında malzeme yer filtre mümkün. siz en iyisini yapabilirsiniz
    Konu erdal duneray tarafından (28.10.10 Saat 06:53 ) değiştirilmiştir.

2. erdal duneray adlı kullanıcıya teşekkür edenler:

demon26 (15.10.11)

Club Başkanı
    Teşekkür Et
    114
    238 Mesajına 427 Kez Teşekkür Edildi
    Erdal Bey, çok faydalı ve çok yararlı bir konu olmuş. Herkesin merak ettiği ama nasıl yapılacağını bilmediği arka fon yapımı tüm hobicilere büyük bir katkıdır. Teşekkürler..

Saygılarımla,
    Mert TAŞKIRAN

Bahçelievler/İSTANBUL

0537 781 64 84

Discus Club Türkiye

www.discusclubtr.com

Club Forum CEO kebodiscus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür Et
    2,003
    833 Mesajına 1,788 Kez Teşekkür Edildi
    erdal bey emeğinize sağlık hem detaysal hem resimsel birçok kişi faydalanacaktır...

saygılarımla

Club Kurucu Üyesi Cengiz YÜCESOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür Et
    139
    11 Mesajına 16 Kez Teşekkür Edildi
    Erdal Bey, merhabalar çok nefis bir manzara harika Arka plan ve tonlamasıda çok hoş olmuş elinize emeginize saglık..tebriklerimi sunuyorum.görüşmek dilegiyle saglıcakla kalınız.

Saygılarımla.
    Cengiz YÜCESOY

Bahçelievler - İstanbul

erdal duneray
    İyi dileklerini sunan siz değerli forum üyelerine ben teşekkür ederim .

Saygılarımla .

+ Konuyu Cevapla