Konu Kilitli
Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa
1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 24 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: dıscus ve frontoza bir yaşarmı

Yeni Club Üyesi
    Teşekkür Et
    0
    0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi

dıscus ve frontoza bir yaşarmı

aynı tankta 2zıt balık yaşarmı ben yaşatıyom

Club Özel Üyesi ekomarsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür Et
    35
    19 Mesajına 25 Kez Teşekkür Edildi
    behçet bey size şöyle bir açıklama yapayım birincisi prontaza diye bir tür varsa bilmiyorum ama bahsettiğiniz balık frontoza ise; aynı su koşullarına sahip olmayan (ısı, ph,dh-kh,iletkenlik vs.) iki farklı türü yani discuslarınızı ve frontozalarınızı birlikte yaşatıyorsınız ancak şöyle düşünmek lazım siz hiç çölde ''kutup ayısı'' besleyen birini yada buzulların ortasında ''deve'' beslemeye çalışan birini gördünüz mü? zannetmiyorum doğal ortamını sağlamak lazım yoksa olmaz, yani demek istediğim şu ki bir süre sonra birisinden birisine birşey olduğunda kullanacağınız yöntem diğerinin hasta olmasına neden olabilir. biri etçil bir balık biri otçul daha doğrusu birisi protein ağırlıklı beslenmeli, birisi bitkisel ağırlıklı beslenmeli, iki gün sonra birisinden birisi veya kurtarmaya çalışırken diğer türde öldüğünde vicdanen de rahat edebilecekmisiniz bunuda kendinize sorun sonuçta zevk sizin sağlıcakla kalınız..
    150*50*75h 8 Red turkuaz + 2 Redwalentin(redwhite)
    Tüm Arkadaşları 'ye beklerim

Kutay ÇELİKARSLAN
    0544 658 81 16

3. ekomarsli Adlı Kullanıcıya Teşekkür Eden 6 Kişi:

Adil ÖZÇELİK (08.06.11), Cihat ÇALIK (08.06.11), hosgormez2000 (10.06.11), kebodiscus (08.06.11), selmansahiner (08.06.11), Ümit BİRKOL (12.06.11)

Club Özel Üyesi Adil ÖZÇELİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür Et
    200
    160 Mesajına 366 Kez Teşekkür Edildi
    Alıntı ekomarsli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iki farklı türü yani discuslarınızı ve frontozalarınızı birlikte yaşatıyorsınız ancak şöyle düşünmek lazım siz hiç çölde ''kutup ayısı'' besleyen birini yada buzulların ortasında ''deve'' beslemeye çalışan birini gördünüz mü? zannetmiyorum doğal ortamını sağlamak lazım yoksa olmaz, yani demek istediğim şu ki bir süre sonra birisinden birisine birşey olduğunda kullanacağınız yöntem diğerinin hasta olmasına neden olabilir. biri etçil bir balık biri otçul daha doğrusu birisi protein ağırlıklı beslenmeli, birisi bitkisel ağırlıklı beslenmeli, iki gün sonra birisinden birisi veya kurtarmaya çalışırken diğer türde öldüğünde vicdanen de rahat edebilecekmisiniz bunuda kendinize sorun sonuçta zevk sizin sağlıcakla kalınız..
    Adil ÖZÇELİK

5. Adil ÖZÇELİK adlı kullanıcıya teşekkür edenler:

ekomarsli (10.06.11)

Club Özel Üyesi hmustak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür Et
    51
    46 Mesajına 79 Kez Teşekkür Edildi
    Ne güldüm yahu, ancak bukadar güzel anlatılırdı
    Frontosa ve Discus bence birarada yaşar. Ama sadece yaşamış olur. Ne frontiler, ne de Discuslar mutlu olmaz/performans sergileyemez. Frontilerinde yavru alma dönemi çok keyiflidir ayrıca.
    Konu hmustak tarafından (09.06.11 Saat 10:08 ) değiştirilmiştir.
    Hakan Müştak - İzmit // www.maqas.net - www.mustak.org

erdal duneray
    Alıntı behcet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı tankta 2zıt balık yaşarmı ben yaşatıyom

Sayın behcet bey aramıza hoş geldiniz diğer arkadaşlarım adına özür dilerim.

Club Özel Üyesi Adil ÖZÇELİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür Et
    200
    160 Mesajına 366 Kez Teşekkür Edildi
    Alıntı erdal duneray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın behcet bey aramıza hoş geldiniz diğer arkadaşlarım adına özür dilerim.
    Neden Özür diliyorsunuz ?

Discus Club Türkiye Bir DİSCUS forumudur ve Discus'un en iyi sekilde bakılması, büyütülmesi ve üretimesi için caba harcanmaktadır. Doğru Bilgi için özür dilenmez. Kutay beyin yazdıklarıda çok dogrudur. İki farklı biyotobun balıkları aynı yerde beslemek her iki türede eziyet etmektir.
    Adil ÖZÇELİK

9. Adil ÖZÇELİK Adlı Kullanıcıya Teşekkür Eden 5 Kişi:

Cihat ÇALIK (09.06.11), discusizmir (08.06.11), ekomarsli (08.06.11), kebodiscus (08.06.11), selmansahiner (09.06.11)

erdal duneray
    Foruma yeni katılan bi kardeşimize hoşgeldiniz demeden eleştiri yapılmış bilgi ve paylaşım ayrı konu tabiki bilgi paylaşım yapılacak ama öncelikle foruma yeni katılan bi kardeşimize formumuza hoş geldiniz demeliyiz .....

Club Özel Üyesi bulent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür Et
    13
    17 Mesajına 31 Kez Teşekkür Edildi
    Arkadaşım forumumuza hoş geldin. Bu iki balık bir arada tabiki yaşar neden yaşamasın. Fakat diğer arkadaşlarında dediği gibi mutlu olmazlar vs vs hele discuslar stres falan yaparsa(ki yapmışlardır bile:d) zaten halin yaman.
    Bülent DERİNKÖK
    Discus Club Türkiye
    Sirkeci - İstanbul

12. bulent Adlı Kullanıcıya Teşekkür Eden 2 Kişi:

Cengiz YÜCESOY (09.06.11), kebodiscus (09.06.11)

Club Özel Üyesi
    Teşekkür Et
    18
    30 Mesajına 48 Kez Teşekkür Edildi
    Hoşgeldiniz,

Frontosa ile diskusu aynı tankta yaşatabilirsiniz, yaşamazlar diye birşey yok ama balıklarınız bu durumdan mutlu olmayacaklardır. Güzel bir örnek verilmiş aslında benzeri başka bir örneği de ben vereyim. Mesela Türkiye ne çok sıcak ne de çok soğuk bir ülkedir. Bu sebeple sibirya kurdu türü (husky) köpekleri rahatlıkla heryerde bulabilirsiniz. Bunlar kış aylarında çok mutlu iken yaz aylarında birden neşeleri kaçar, hiçbir şey yapmayan hareket etmesi bile zor gibi görünen köpeklere dönüşürler. Aynı şekilde deve de bulabilirsiniz ülkemizde ama onlar da aynı sıkıntıyı kış aylarında yaşar.

Beraber yaşayabiliyor olmaları mutlu olmaları anlamına gelmez.

Lütfen balıklarınıza eziyet etmeyiniz...

14. Ümit BİRKOL Adlı Kullanıcıya Teşekkür Eden 2 Kişi:

Cengiz YÜCESOY (09.06.11), kebodiscus (09.06.11)

Club Özel Üyesi
    Teşekkür Et
    36
    37 Mesajına 62 Kez Teşekkür Edildi
    Hoşgeldiniz. Lütfen ben yaptım oldu yada olmaz denileni barşardım demek için akvaryumumuzda ki canlılara işkence yapmayalım. Kusura bakmayın ama bu davranışınızı ve söyleyiş tarzınızı kınıyorum.
    Cihat ÇALIK
    Buca - İzmir
    05059531568

16. Cihat ÇALIK adlı kullanıcıya teşekkür edenler:

kebodiscus (10.06.11)

Konu Kilitli